“ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ 15 TEMMUZ GECESİ CESARETLERİ, KARARLI VE DİK DURUŞLARI İLE TARİH YAZMIŞLARDIR.”

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programına Katılan Başkan Yılmaz;

 

“ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ 15 TEMMUZ GECESİ

 

CESARETLERİ, KARARLI VE DİK DURUŞLARI İLE TARİH YAZMIŞLARDIR.”

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nün beşinci yıldönümü münasebeti ile düzenlenen anma programına katıldı.

Aziz şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlamış olan programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü mesajı canlı olarak seyredildi. Program Mehter Ekibi dinletisi, protokol üyelerinin konuşmaları, aziz şehitlerimiz için okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve Medeniyetler Korosu konseri ile devam etti. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise selalar okunarak, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri yad edildi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Oldukça kıymetli hemşerilerim bugün 15 Temmuz Hain darbe girişimin 5. yılı.

Evet o gece karanlık bir geceydi sadece bir yönüyle de milletin tekrardan şahlanışıydı.

O şekilde bir teşkilat düşünün ki devletin imkânları ile okumuş, devletten her türlü desteği almış, asker, polis, başat, hekim, öğretmen olmuş sadece aklını ABD’deki bir meczuba kiraya vermiş, adeta bir akıl tutulması yaşayarak kendi halkına bomba atacak kadar alçalmıştır.

O gece tüm kesimleri, mezhep, meşrep, etnik yapı gözetmeksizin her insanın, Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradenin çevresinde kenetlendiği ve dışarıdan desteklenen darbe teşebbüsünün haberini bekleyen zalimlerin heveslerinin kursaklarında bırakıldığı bir geceyi hep beraber yaşadık.

Kıymetli Hemşehrilerim;

Bosna Hersek Lideri merhum Aliya İzzetbegoviç Bosna katliamından sonrasında dile getirmiş olduğu “Size fazlaca zulmettiler. Cenk bitti, zalimleri affedip etmemekte serbestsiniz. Fakat meydana gelen soykırımı hafızalarınızda ebediyen canlı tutmak zorundasınız.

Bu sebeple unuttuğunuz soykırım tekrarlanır.” Sözünü hatırlayalım, “Bizlerin de 15 Temmuz’u bu anlamda iyi idrak etmek, iyi anlatmak ve gelecek nesillere de aktarmak zorunda olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.

Bu ihanet şebekesinin sahipleri de, işbirlikçileri de bellidir.

Bugün de bu kanlı terör örgütünün sahipleri seçim yöntemiyle liderimize karşı başarı sağlayamayacaklarını anladıklarından türlü yollara başvurmaktadırlar.

Sadece her daim olduğu benzer biçimde liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emin duruşu yardımıyla bu tuzakların hepsini tek tek bozuyoruz, bozmaya devam edeceğiz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz başta olmak suretiyle aziz Türk Milleti 15 Temmuz gecesi cesarti, emin ve dik duruşu ile tarih yazmışlardır.

Hain darbe gecesindeki şehitler başta olmak suretiyle bu aziz vatan ve millet için şehit olanlarımıza Tanrı’tan rahmet kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Demokrasi ve birlik günümüz mübarek olsun diyor, sözlerime şu mısralarla son veriyorum.

“Bu milletin bir destanı var, Biliyor musun?

Karış karış toprağa işlenmiş Görüyor musun?

Ataların sesleniyor, Duyuyor musun?

 Karanlık çöktüğünde, Baktın mı ufka?

Ay ve yıldız el açmışken Tanrı’a, Toprağı titretmedi mi binlerce sela?

Millet ki durmadı, indi sokağa..

O destanı şehitler yazdı, hem de sonsuz kez.”