BAŞKAN YILMAZ İSLAM ALEMİ’NİN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI TEBRİK ETTİ

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz kutsal Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yılmaz mesajında, bayramların birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaşmış olduğu en mühim günler bulunduğunu altını çizdi.

Başkan Yılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi; “Ülkemiz ve milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, ulusal ve içsel duyguların çağladığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaşmış olduğu, gerekseme sahiplerinin her zamankinden daha çok hatırlandığı Kurban Bayramı’nı hep beraber karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulmuş olduğu, toplumsal barışın, millet olma bilincinin ve beraber yaşama iradesinin güç kazanılmış olduğu günlerdir.

Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek içinde kuvvetli bir bağdır. Ulusal ve dini değerlerin, anane ve göreneklerin daha da yoğun yaşandığı bayramlar yardımıyla insanoğlu arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.

Bu duygularla algı edeceğimiz Kurban Bayramı’nın ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, sulh, kardeşlik ve rahatlık getirmesini Cenab-ı Tanrı’tan niyaz eder, başta hemşerilerim olmak suretiyle tüm İslam âleminin kutsal Kurban Bayramı’nı kutlama ederim.”